E-Defter’deki Hatalı Kayıtları Tespit Edip, Risklerinizi Minimize Edebileceğinizi Biliyor Musunuz?

e-Defter’deki hatalı kayıtları tespit edip, risklerinizi minimize edebileceğinizi biliyor musunuz?

e-Defter’deki hatalı kayıtları tespit edip, risklerinizi minimize etmek e-Analiz uygulaması ile çok kolay!

Edoksis e-Analiz uygulaması ile portal’a yüklediğiniz e-Defter’in detay butonuna bastığınızda ilgili ay için tüm yevmiye (muhasebe fişleri) kayıtlarını listeleyebilirsiniz. PDF veya Microsoft Excel formatında çıktı alabilir, listelenmesini istediğiniz satır sayısını seçebilirsiniz. Detay inceleme istediğinizde fişin içeriğini görebilirsiniz.

e-Analiz raporları ile kolay kontrol

Aylık Mizan E-Defter dosyasındaki bilgilerden oluşur. Aylık mizanı Microsoft Excel’e aktararak kullanmakta olduğunuz ERP çözümündeki aylık mizan ile karşılaştırabilirsiniz. İstediğiniz ay ve yıla ait mizanı seçebileceğiniz gibi belirli bir hesap aralığı verebilirsiniz. Tek tık ile ulaşabileceğiniz ana hesap bazında mizan ise size kolay kontrol imkânı sunar. Yine tek tık ile ilgili hesabın tüm hareketlerini inceleyebilir, hareketin üzerinden ilgili fişe ulaşabilirsiniz. Bu sayede mizandan muavine bir hesap karşılaştırması yapabilirsiniz.

Genel Mizan ile mali dönem başlangıcından seçilen aya kadar olan tüm defterlerin toplu olarak mizanını listeleyebilirsiniz.

Karşılaştırmalı Mizan ile seçtiğiniz ayların aynı rapor üzerinde listelenerek karşılaştırılmasını sağlarsınız. Bu sayede hesaplar arasında farklılıklar var ise yanlışlıklar kolaylıkla tespit edilir.

Muavin Defter size seçtiğiniz hesapların dökümünü ve belge detayı bilgilerini verir. e-Defter belge tiplerini kontrol edebilirsiniz (Örneğin: 600 nolu hesapta belge tipi fatura haricinde olan var ise incelenmelidir gibi).

Yevmiye ve Kebir ile oluşturulmuş olan e-Defter’i GİB’e  göndermeden önce GİB’in kabul ettiği formatta görüntülenmesini sağlarsınız.

Gelir Tablosu ile belirttiğiniz tarihler arasında yansıtma fişleri kesilmese dahi gelir tablosunu alabilirsiniz.

Belge Tipi Dağılımı ile seçtiğiniz aydaki hesapların belge tipine göre dağılımını listeleyerek hesaplarla ilgisiz belge tipi olup olmadığını kontrol edilebilirsiniz.

Hareket Kontrol ile seçtiğiniz ayda, gün sonunda veya ay sonunda ters bakiye veren kayıtları listeleyebilirsiniz.

BİZE ULAŞIN